Gracze bukmacherscy zarówno na początku swej przygody z danym bukmacherem, jak i również w toku gry, mogą korzystać z promocji i bonusów. Tego rodzaju akcje promocyjne są szansą na zdobycie dodatkowej gotówki, zakładów bez ryzyka czy innych nagród. Pytaniem jest jednak to, jak prawidłowo korzystać z obecnych promocji. Postanowiliśmy przyjrzeć się temu procesowi, jak i kodom bonusowym, które aktywują ukryte promocje.

Jak korzystać z bonusów

Skąd promocje i bonusy?

Doczekaliśmy obecnie takich czasów, kiedy wybór internetowego bukmachera z licencją nie jest taki oczywisty. Tylko w połowie 2019 roku mieliśmy do wyboru kilkunastu bukmacherów internetowych, a wielu kolejnych czeka w kolejce na licencję czy uruchomienie serwisu internetowego. Wszystko to sprawia, że konkurencja na rynku bukmacherskim staje się coraz bardziej zażarta. W związku z tym aby zachęcić graczy do swych usług, a następnie zatrzymać ich na stronie, bukmacherzy stosują szereg promocji. Można wręcz stwierdzić, że obie strony na tym korzystają. Bukmacher z jednej strony powiększa grono swych klientów, może się pochwalić zwiększonym ruchem na stronie. Z drugiej zaś strony klienci mogą liczyć na bonusowe środki na konto czy też inne nagrody. Klienci bukmacherów mogą zatem liczyć zarówno na coś za założenie konta, pierwszy depozyt, jak i późniejsze obstawianie zakładów bukmacherskich.

Co można otrzymać?

Bukmacherzy internetowi choć prześcigają się w oferowaniu coraz to wyższych bonusów dla nowych graczy, to jednak zazwyczaj korzystają z tych samych schematów. Dlatego też jako nowi klienci możemy zyskać przede wszystkim bonus od pierwszej wpłaty lub bez depozytu. Jest to z reguły podwojenie kwoty wpłaty lub freebet, cashback, zakład bez ryzyka. W przypadku stałych promocji można zazwyczaj również liczyć na doładowanie konta od wpłaty, jak i również bonusy od obstawianych kuponów. Bukmacherzy internetowi gwarantują procentowy dodatek do kuponów akumulacyjnych, nagrody za polecenie znajomych, zwrot środków na konto za przegrany kupon czy też konkursy z nagrodami rzeczowymi.

Ukryte promocje

Jeśli wejdziemy na stronę danego bukmachera, to w zakładce promocje lub bonusy znajdziemy wszystkie aktualnie obowiązujące akcje dla nowych czy stałych graczy. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy można oczekiwać na ukryte promocje. Związane są z nimi najczęściej kody promocyjne. Są to specjalne hasła, które należy wpisać na stronie bukmachera. W większości przypadków tego rodzaju kody promocyjne można uzyskać od internetowych partnerów bukmachera. Wystarczy zatem wpisać w wyszukiwarce kod bonusowy oraz nazwę bukmachera, aby otrzymać listę stron, które takowe kody oferują. Z reguły tego typu kody promocyjne przeznaczone są dla nowych graczy. Można z ich pomocą zamiast bonusu od pierwszej wpłaty dostać właśnie bonus bez depozytu. Zdarzają się także sytuacje, kiedy standardowe bonusy powitalne dzięki kodom promocyjnym są uzupełniane o dodatkowe nagrody.

Jak zatem korzystać z bonusów?

Korzystanie z bonusów można podzielić na dwie kategorie: automatyczną oraz manualną. W przypadku tych pierwszych mamy do czynienia na ogół ze standardowymi promocjami. Jeżeli bukmacher gwarantuje dodatek +15% do kuponów akumulacyjnych, to naszym zadaniem jest po prostu dodawanie kolejnych zdarzeń na kuponie. Bonus zostanie automatycznie doliczony do naszego kuponu. Podobnie ma się sprawa z wieloma innymi akcjami, które czasowo lub na stałe zagoszczą w ofercie bukmachera. Są one automatycznie uruchamiane, przez co nie musimy w zasadzie wykonywać żadnych dodatkowych kroków.

Inaczej jednak ma się sprawa z bonusami powitalnymi. Tutaj w wielu przypadkach gracz musi w czasie rejestracji zaznaczyć opcję, iż chce skorzystać z bonusu od depozytu lub freebetu. Jeżeli jednak posiadamy kod promocyjny do bukmachera, to musimy poszukać odpowiedniego okna w formularzu rejestracyjnym. Oznaczone jest ono po prostu jako kod promocyjny lub kod bonusowy. Konieczne zatem jest skopiowanie i wklejenie kodu do okna. Jeśli tylko poprawnie wykonamy wszystkie korki rejestracyjne i aktywujemy konto, to bonus standardowy czy też z kodu promocyjnego powinien zostać automatycznie dopisany do naszego konta.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku bonusów powitalnych można skorzystać tylko jednorazowo. Nie jest zatem możliwe otrzymanie klasycznego bonusu na start, a potem uruchomienie kodu promocyjnego. Stałe promocje na ogół nie mają ograniczenia. Mogą jednak mieć charakter czasowy lub w przypadku polecania znajomych limit zapraszania nowych graczy do bukmachera.