Kody promocyjne to dla wielu klientów okazja do skorzystania z promocji, które można nazwać ukrytymi. Ich magia polega na tym, że bukmacherzy sami poprzez swych partnerów internetowych udostępniają w sieci hasła, jakie należy wpisać w czasie rejestracji. Dla niektórych osób to znakomita okazja do otrzymania ukrytego bonusu. Nie każdy jednak wie, jak skorzystać z takiego kodu promocyjnego, jak i również, z jakimi warunkami i ograniczeniami wiążą się te bonusy.

Kody promocyjne

Po co nam kody promocyjne?

Jeżeli mamy chęć zarejestrowania swego indywidualnego konta u wybranego bukmachera, to ten w ramach podziękowania oraz zachęty do gry proponuje nam bonus na start. Jest to całkiem prosta promocja, która polega na tym, iż z chwilą dokonania pierwszej wpłaty na konto, bukmacher zapewnia nowemu klientowi doładowanie bonusowe. Wartość i wysokość doładowania zależne są od wysokości bonusu oraz samej ilości wpłaconych środków. Jednoznacznie jednak wynika z tego, że otrzymanie bonusu wiąże się z dokonaniem wpłaty. Niektórzy klienci próbują jednak obejść takie rozwiązanie. Z myślą głównie o nich bukmacherzy proponują kody promocyjne. Ich realizacja to w wielu przypadkach właśnie okazja do zdobycia bonusu bez depozytu. Co to oznacza? Otóż możemy otrzymać od bukmachera powitalną nagrodę bez warunku wpłaty wybranych pieniędzy. Można zatem zyskać okazję ku temu, aby za darmo otrzymać małe pieniądze, zakład bez ryzyka, po czym owe środki spróbować pomnożyć na kuponach. Wiele osób może sobie jednak nie zdawać sprawy z warunków i ograniczeń dotyczących kodów promocyjnych.

Ograniczenia dla gracza

Jak zdążyliśmy wspomnieć, kody bonusowe dotyczą najczęściej oferty powitalnej, czyli mogą być wykorzystywane tylko przez nowych graczy. Zdarzają się od tego czasem wyjątki, jednak praktycznie każdy kod to promocja tylko dla niezarejestrowanych dotąd graczy. Jest to pierwsze ograniczenie kodu. Drugim jest jego jednorazowe użycie. Jeśli skorzystamy z kodu bonusowego na stronie bukmachera, to nie możemy następnie wykorzystać standardowej promocji powitalnej. Jest to drugie ograniczenie, o którym musimy pamiętać. Trzecim, a w zasadzie i czwartym jest czas. Każdy z kodów bonusowych ma ograniczony czas działania. Jeżeli w sieci znajdziemy kod sprzed kilku miesięcy, to na ogół jest on już niestety nieaktywny, a co za tym idzie, jego realizacja jest niemożliwa. Jeśli jednak uda nam się skorzystać z danego kodu promocyjnego, to realizacja warunków bonusowych także będzie ograniczona czasowo. I tym punktem przechodzimy do warunków promocji.

Warunki związane z kodami

Wyobraźmy sobie sytuację, że udało się nam poprawnie zrealizować u danego bukmachera internetowego kod. Po aktywacji konta w ramach nagrody otrzymujemy od niego freebet w wysokości 25 złotych. Stawiamy zatem swój pierwszy zakład za taką kwotę, a kupon okazuje się zwycięski. Czyli w takim wypadku wygrane środki możemy wypłacić z konta. Niestety sprawa prezentuje się zupełnie inaczej. Każdy kod promocyjny to bonus dla gracza. Jednak każdy bonus dla gracza to także regulamin promocyjny oraz warunki, które musi spełnić nowy klient. Jeśli naszą nagrodą jest freebet 25 złotych, to już na starcie dostajemy zadanie do wypełnienia. Może się bowiem okazać, iż freebet musi zostać obstawiony na kupon z co najmniej 2 zdarzeniami, z których każde musi mieć kurs minimum 2.00. Udaje się nam jednak poprawnie wytypować mecze i co dalej?

Tutaj dochodzi kolejny warunek do spełnienia, którym jest minimalny obrót bonusem. Jeśli z freebetu wygraliśmy przykładowo 130 złotych, to zgodnie z promocją kwota ta musi zostać obrócona 3 lub 4 razy z minimalnym kursem za kupony. Dopiero po spełnieniu tych warunków można cieszyć się okazją do wypłaty środków z konta bonusowego. Bukmacher z reguły daje graczom od 7 do 30 dni na realizację warunków bonusowych. Po upływie tego terminu zgromadzone środki po prostu znikają z konta gracza.

Jak doskonale widać, w poszukiwaniu kodów promocyjnych musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników:

- dla kogo przeznaczony jest kod,

- gdzie i kiedy możemy go wykorzystać,

- jaki jest związany z nim bonus,

- czy kod jest aktualny,

- jakie są warunki obrotu bonusem,

- ile mamy czasu na realizację bonusu?